O mnie

Fotograf czy fotografik?

Cześć! Nazywam się Arkadiusz Kruszewski. Kim jestem? Przede wszystkim – mąż i ojciec. Umysł ścisły. Z wykształcenia informatyk (programista). Z pasji fotograf. Małomówny obserwator. Lubię rejestrować obrazy przy pomocy aparatu fotograficznego. Fotografia jest moją pasją.

Gdzie żyję?

Obecnie związany (choć to określenie wzbudza we mnie negatywne skojarzenia) z Białymstokiem. Tu mieszkam i żyję razem z moją najbliższą rodziną. Od urodzenia jestem na Podlasiu. Początkowo szkoła podstawowa i gimnazjum w Rutkach Kossakach. Następnie ZSEiO nr 6 w Łomży (potocznie zwany Ekonomikiem).  Na koniec trafiłem do Białegostoku na tutejszą politechnikę. I tak już zostało. Białystok to moje miasto.

Cel – zachowanie niezapomnianych chwil.

Gdy fotografuję ludzi staram się pokazać ich w naturalny sposób. Chcę, aby fotografie ukazywały emocje – wzruszenie i radość, śmiech i smutek. Dzień ślubu, chrzest święty to niezwykłe wydarzenia. Ważne chwile, które warto zarejestrować na fotografii często są nie do powtórzenia. Staram się jak najlepiej zachować niezapomniane chwile, aby móc potem do nich wracać.

Podstawa to Jakość!

Staram się, aby moja fotografia była coraz lepszej jakości. Obecnie fotografuję profesjonalnym, pełno klatkowym Nikonem D750 oraz zestawem jasnych obiektywów, bez których aparat byłby niczym. Wysokiej klasy szkło i nowoczesna matryca dają w połączeniu piękny i szczegółowy obraz.

Stale zgłębiam tajniki obróbki fotografii cyfrowej. Wiele przeczytanych książek, obejrzanych tutoriali, setki poznanych tricków i porad najlepszych fotografików, aby ciągle wchodzić na coraz to wyższy poziom. Adobe Lightroom i Adobe Photoshop to podstawowe programy przy pracy z fotografią. Jakość to podstawa!

 

Ostatnie realizacje